ציורים בצלחת

לא פעם ,אנחנו ההורים , ניתקלים בהתנגדויות של הקטנים לאכול ולהיחשף למגוון רחב של מאכלים – את הקושי האישי שלי עם ילדיי החלטתי להפוך מבלתי אפשרי  לאפשרי ולאט לאט יצרתי עבורם עולם מיוחד

שמי איילת , אימא לאופק (4) ולליאם (2).

מאז שמכירה את עצמי תמיד עסקתי באומנות , בתחומים שונים , אם בציור , צילום וכתיבה , דבר שתמיד הכניס עיניין וצבע ולא מעט סיפוק  והנאה .

שהפכתי לאימא , הבנתי עד כמה מאתגר התפקיד המדהים הזה שיחד איתו באה התמודדות בתחומים רבים , בינהם תחום האוכל .

לא פעם ,אנחנו ההורים , ניתקלים בהתנגדויות של הקטנים לאכול ולהיחשף למגוון רחב של מאכלים , למגוון של ירקות פירות  ומרקמים שונים של מזון , כבזמן שמוגש להם חטיף  או שוקולד הם יהפכו למשתפי פעולה .

את הקושי האישי שלי עם ילדיי החלטתי להפוך מבלתי אפשרי  לאפשרי ולאט לאט יצרתי עבורם עולם מיוחד , מוכר אומנם , אך מוגד קצת אחרת , שאני רואה את החיוכים שלהם שהצלחת מגיעה לשולחן , את הסקרנות והציפייה של איזה ציור  הם יקבלו היום , אני מחייכת בסיפוק .

את הציורים אני בדר”כ עושה בסופי שבוע שהם זמן איכות איתם, בו אני מזמינה אותם לקחת חלק להשתתף ביצירה , גם אם הם סתם עומדים לידי ומסתכלים ומגניבים חתיכת גמבה או  מלפפון , או כל ירק אחר , זה משעשע אותם ומשרת את המטרה שלי כאימא .

לאורך הזמן  למדתי לשדרג את הציורים ולהכניס מרכיבים חדשים שהם לא תמיד טועמים , פירות יבשים , קטניות מכל מיני סוגים וכו’

גם אם הם לא אוהבים ומוציאים מהפה בהפגנתיות , אני שבה כל פעם מחדש ומניחה להם את אותו הירק /פרי / מאכל שינסו שוב , אני לא מתייאשת  ולא מוותרת , גם אם ניסו וטעמו שוב ביס או שניים מבחינתי זה עושה את העבודה.

אני מצרפת 2 דוגמאות קלות ופשוטות להכנה :

  1. ציור 1 – אריה
  2. ציור 2 – טווס

כיצד מכינים – אריה:

P14847_IMG01_ארוחת-בוקר

חביתה לבסיס הפנים 
4 גזרים קטנים מהם עושים את הרעמה של השיער בעזרת קולפן או סלייסר עם שיניים קטנות או כל מכשיר גאוני אחר שיש לכם במטבח שייתן את אותה תוצאה. מפזרים סביב החביתה למראה רעמה.
לאזור הפה והאף השתמשתי בפטריות (העיגולים הלבנים) ניתן להמיר לגבינה צפתית /בולגרית /צהובה/אפילו עיגולים של עגבניה  וכו’.
עיניים – זיתים שחורים/ירוקים
לאיזור בסיס האף והשפם השתמשתי במלפפון
ולפינאל – כתר תהרי מדובר במלך החיות לא ? חותכים פלפל צהוב למשולשים מניחים על הרעמה ןמוסיפים תירסים קטנים  למראה כתר משובץ יהלומים .

כיצד מכינים – טווס :

P14847_IMG02_ארוחת-בוקר

לבסיס לוקחים עלי חסה , שימו לב שבעלה של חסה במרכז העלה  יש את החלק הקשה, זה שמקפל את העלה , פשוט תסירו אותו כך שביד ישארו לכם שני חלקים מהעלה הצד הימני והצד השמאלי , תניחו יפה על הצלחת , זה הבסיס לנוצות של הטווס .
עליהם תניחו לפי הסדר , עיגולי ביצה פרוסה .
עיגולי מלפפונים , גזר , עגבניות שרי חצויות , גמבה /פלפל צהוב וכו .
לצוואר של הטווס השתמשתי במלפפון
ראש ומחושים – זית ירוק
לגוף של הטווס – השתמשתי בשאריות הביצה
רגליים – זיתים ירוקים חתוכים

בתאבון