עוגיות חנוכה

כשביקרתי בסטודיו של רינה, חרוזי הזכוכית נצצו אליי ולהבת אש הגז בעמדת היצירה לחשה אלי


איך שכחת אותנו אפרת, גם אנחנו שקופות, אנחנו מתוקות, אנחנו מאירות, אנחנו עוגיות חנוכה צבעוניות, אנחנו נעשה לך את החג ! מיד ידעתי שיש לי כיבוד מושלם להביא למסיבת החנוכה בגן. לא משנה שכבר אין לי ילד בגן, החג מתקרב וכולם כבר יודעים שמומלץ לא להכין לבד סופגניות חייזריות עם קרניים.
אז מה נכין? עוגיות חנוכה!

P11279_IMG01

עוגיות חנוכה

חומרים:

  1. 200 גרם חמאה רכה
  2. 3/4 כוס סוכר
  3. 2 וחצי כוסות קמח
  4. חלמון אחד
  5. 30 (כמאה גרם) סוכריות חמוצות קשות, ניתן להשיג בסופרים בשקיות ארוזות או בפיצוציות במשקל.

אופן ההכנה:
לשים במערבל או ביד את כל החומרים עד לקבלת בצק אחיד.
מקררים את הבצק עטוף בניילון במקרר למשך חצי שעה.
מחממים תנור ל 160 מעלות.
הולכים לקפל כביסה.
מוציאים את הבצק הקר ומרדדים אותו על נייר אפיה לעובי של חצי סנטימטר. מעבירים את הנייר עם הבצק לתבנית אפיה.
קורצים צורות בבצק בעזרת חותכן גדול ומקפידים על רווחים של כשני סנטימטרים בין העוגיות. מנקבים כל עוגיה בעזרת חותכן קטן יותר. את הצורה הפנימית מניחים על התבנית לצד העוגיות המנוקבות לקבלת עוגיות חמאה רגילות. את שולי הבצק מסביב אוספים לכדור, מרדדים על נייר אפיה נוסף וממשיכים ליצור עוגיות באותה דרך לתבנית נוספת.
עכשיו החלק הכייפי! מניחים סוכריה צבעונית במרכז כל עוגיה חלולה. מכניסים לתנור לאפיה של כ- 12 דקות. יושבים על כיסא מול התנור ובוהים בסוכריות הנמסות לאיטן את תוך החלל החמים של העוגיה. העוגיות מוכנות כשהסוכריה נמסה כולה ולפני שהיא מתחילה לבעבע. מחכים שהעוגיות יתקררו ורק אז מרימים אותן מנייר האפיה.
עצות ושדרוגים:
העוגיות יפות במיוחד כשיוצרים מסגרת דקה של בצק בעזרת שני חותכנים קרובים בגודל שמשאירים הרבה מקום לסוכריה הנמסה ועוד יותר יפה לשים שתי סוכריות בצבעים שונים ולראות איך הן נמסות זו לצד זו. אם מוסיפים את הסוכריה הנוספת באמצע האפיה מעברי הצבעים יהיו רכים ומפתיעים. תהנו.
לצערי סוכריות דיאט לא נמסות אז… אל תנסו אותם בבית.

P11279_IMG02

P11279_IMG03

 

מתוך הבלוג “איך להרשים את חמותך “