הדרכת חישוקי רקמה- מתנה נפלאה או קישוט מקסים

אני אוהבת להכין דברים לתלייה בבית. בין אם זה להכין קולאז’ ענק שמורכב ממאות גלויות של הופעות מוזיקה מכל העולם ובין אם זה להכין מאפס מסגרת חמודה עם מדפים ורקעי בד (הדרכות אלו יעלו בהמשך).

יום אחד נתקלתי בחישוקים המקסימים הללו ששימשו בעבר כבסיס שמתחו עליו בד ורקמו דברים מקסימים בעבודות יד. אני החלטתי לנצל את החישוקים כמסגרת חמודה ולמתוח בהם בד שישמש כקישוט. אפשר גם לבחור בגד אהוב שכבר לא בשימוש ולהפכו לפריט דקורטיבי וכך “להנציח איזשהו זיכרון” (הבגד של הברית וכו).

פשוט, קל, צבעוני והכי חשוב- טאץ’ אישי ומתוק.

חומרים דרושים:

  • חישוקי עץ (יש מגוון מידות)
  • ספריי צבע או צבע פוליאור מט לעץ בגוונים שונים
  • בד אהוב/חולצה ישנה/שמיכה דקה ועוד
  • מספריים
  • אפליקציות שניתן לתפור/להדביק מעל-לא חובה
  • דבק טקסטיל – לא חובה

הוראות הכנה:

קודם כל בוחרים את הגודל של החישוק שמעוניינים להשתמש בו

P14396_IMG02_חישוק-עץ

P14396_IMG01_חישוק-עץ

חישוקי הרקמה מורכבים משני חישוקים – הפנימי העגול והחיצוני שיש לו הברגה שנועדה להדק את החישוק לאחר שמניחים את הבד. יש להפריד בין שניהם ולצבוע את החשיוק החיצוני (עם ההברגה)

P14396_IMG03_חישוק-רקמה

אני השתמשתי בספריי צבע שרכשתי במקס סטוק ב 10 ש”ח ורשום עליו כי הוא מתאים לצבעי עץ ומתאים ל outdoor בחלק מהחישוקים ובחלק אחר השתמשתי בצבע פוליאור מט לעץ בגוונים כתום וירוק.

P14396_IMG05_ספרי-צבע

יש לבחור בד ולמקם את העיגול בהתאם לבד

P14396_IMG03_חישוק-עץ

לאחר מכן ממקמים את הבד על החישוק הפנימי (העיגול המלא) ומלבישים סביבו את החישוק עם ההברגה. ברגע שמיקמנו את הבד מתחילים לחזק את ההברגה בלי שהבד יזוז עד שהגענו למקסימום. גוזרים שוליים והנה יש לנו קישוט מקסים לתלייה עלהקיר (ההברגה משמשת כמתלה)

P14396_IMG06_מטריושקה

אפשר לשחק עם הגדלים של החישוקים וגם עם צבעי החישוק וכמובן עם הבדים :

P14396_IMG07_גירפות

P14396_IMG10_חתולי

אפשר גם לבחור בד ועליו להדביק יצירה נוספת –

במקרה הזה הכנתי ינשופים כשהבסיס שלהם הוא שארית בד, הכנפיים עשויות בריסטול (השתמשתי בפאנצ’ כדי לעשות צורה), חומר שנקרא טוליפ כדי לקשא ואלמנטים שונים וחמודים (סרט, כפתור וכדומה) פה באמת אפשר לתת לדימיון להשתולל

P14396_IMG09_ינשוף

P14396_IMG08_ינשוף

P14396_IMG09_ינשוף

לינקים וקישורים לקנייה

1. חישוקי עץ – ניתן למצוא בחנויות בדים ברחבי הארץ במחירים של 15-30 ש”ח (בהתאם לגודל החישוק)  אני רכשתי און ליין אליאקספרס בלינק הזה.

2. בדים – ניתן לרכוש בכל חנות בדים או למחזר משהו ישן. חלק מהבדים נרכשו אצל “קשי” בנחלת בניימין וחלקם באליאקספרס בלינק הזה. וגם בזה

בהצלחה!